close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

جوان ترین میلیاردر جهان


درباره سايت درباره سايت
گروه آموزشی ایران جوان
سلام به همــه دوستــان خوب و مهربونم بسیار ممنون از حضورتـون تو ایـن کلبــه امیـــدوارم از بودن تو این فضای پاک لذت ببرید گروه آموزشی ایران جوان

موضوعات موضوعات

تــــــکــــنـــــولــــــوژی

ایـــنـــتــــرنــــت

اخبــار تکنـولوژی

امـــــنـــــیـــــت

تجارت الکترونیک


آرشيو آرشيو

اسفند 1391

مرداد 1391

فروردين 1391

اسفند 1390

بهمن 1390


جستجوگر پيشرفته سايت

جوان ترین میلیاردر جهان


وبلاگ موسسه جوانان خیر

جوان ترین میلیاردر جهان

فیس بوک

مارک زوکربرگ جوان‌ترین میلیاردر دنیا‌ (که ثروتش را شخصا کسب کرده) و شخصیت سال 2010 مجله تایم، کسی است که با شبکه اجتماعی فیس بوک به فهرست میلیاردرهای فوربز وارد شد. او با ثروت 4 میلیارد دلار در سال 2010 در رتبه دویست و دوازدهم ثروتمندان دنیا قرار گرفت. اين ميلياردر 26 ساله به عنوان پرنفوذترين فرد سال 2010 شناخته شده است.

. . .

منبع : www.zar.ir

ویرایش مجدد : raz

وبلاگ موسسه جوانان خیر

جوان ترین میلیاردر جهان

مارک زوکربرگ جوان‌ترین میلیاردر دنیا‌ (که ثروتش را شخصا کسب کرده) و شخصیت سال 2010 مجله تایم، کسی است که با شبکه اجتماعی فیس بوک به فهرست میلیاردرهای فوربز وارد شد. او با ثروت 4 میلیارد دلار در سال 2010 در رتبه دویست و دوازدهم ثروتمندان دنیا قرار گرفت. اين ميلياردر 26 ساله به عنوان پرنفوذترين فرد سال 2010 شناخته شده است.


مارک الیون زوکربرگ در 14 ماه مه سال 1984 در وایت پلینز در نیویورک متولد شد. پدر او،‌ ادوارد،‌ دندانپزشک و مادرش،کارن،‌ یک روانپزشک هستند. مارک و سه خواهرش در دابز فری در نیویورک بزرگ شدند. مارک کار با کامپیوتر و برنامه‌نویسی را از سنین نوجوانی و در دوران مدرسه راهنمایی شروع کرد. پدر او در دهه 1990 برنامه نویسی بیسیک آتاری را به او آموخت و کمي‌بعد نیز یک معلم خصوصی برنامه نویسی،‌ دیوید نیومن را برای آموزش او استخدام کرد. نیومن مارک را یک اعجوبه مي‌خواند. مارک همچنین همزمان با تحصیل در دوره دبیرستان دوره‌هایی مربوط به برنامه نویسی را در کالج مرسی در نزدیکی خانه شان مي‌گذراند.


زوکربرگ به دبیرستان آردسلی رفت و با جهشی خواندن‌ترم‌های تحصیلی اش توانست در سال آخر دبیرستان به آکادمي‌فیلیپز اکستر راه یابد. او در این آکادمي‌جوایزی در علوم ریاضی، نجوم و فیزیک و همچنین در مطالعات کلاسیک (او در دوران دبیرستان زبان‌های فرانسوی، لاتین و یونان باستان را کاملا مي‌دانست) برد. وی همچنین کاپیتان تیم شمشیربازی بود. مارک حتی به خاطر حفظ کردن اشعار باستانی مانند ایلیاد شهرت داشت. زوکربرگ بعدها نیز با تلاش فراوان زبان چینی را یادگرفت.


مارک زوکربرگ از همان دوران دبیرستان به ایجاد برنامه‌هاي کامپیوتری،‌ به ویژه ابزارهای ارتباطی و بازی‌ها علاقه داشت. او حتی برنامه ای به نام زوک‌نت نوشته بود که کامپیوترهای بین خانه تا مطب دندانپزشکی پدرش را به هم متصل مي‌کرد که مي‌توان آن را نسخه اولیه پیغام‌های فوری AOL دانست که سال پس از آن به بازار آمد. در واقع زمانی که کودکان دیگر با بازی‌های کامپیوتری بازی مي‌کردند،‌ مارک زوکربرگ بازی‌های کامپیوتری را خلق مي‌کرد.


مارک زوکربرگ همچنین در دوران دبیرستان یک نرم‌افزار پخش موسیقی به نام ساینپس مدیا پلیر را تحت نام شرکت گروه اینتلیجنت مدیا طراحی کرد که از هوش مصنوعی برای یادگیری عادات موسیقایی کاربران استفاده مي‌کرد و آن را به Slashdot مي‌فرستاد. این برنامه از سوی مجله PC رتبه 3 تا 5 را دریافت کرد. در آن زمان مایکروسافت و AOL تلاش کردند ساینپ را بخرند و زوکربرگ را استخدام کنند، اما او تحصیل را انتخاب کرد و در سپتامبر سال 2002 به کالج‌ هاروارد رفت. او قبل از ورود به ‌هاروارد نیز در این دانشگاه به عنوان یک اعجوبه برنامه نویسی شهرت پیدا کرده بود. زوکربرگ همزمان در رشته روانشناسی و علوم کامپیوتر شروع به تحصیل کرد. مارک در سال دوم دانشگاه برنامه ای به نام کورس‌مچ نوشت که به کاربران این امکان را مي‌داد که تصمیم انتخاب کلاس‌های درسی‌شان را بر اساس انتخاب‌های دانشجوهای دیگر بگیرند و همچنین به آنها کمک مي‌کرد به صورت گروهی مطالعه کنند. او کمي‌بعد برنامه‌ای متفاوت به نام فیس‌مش خلق کرد که برای دانشجویان امکان انتخاب خوش چهره‌ترین فرد بر اساس عکس‌هایشان را فراهم مي‌کرد. این سایت شهرت زیادی بین دانشجویان پیدا کرد، اما چون برای سرور‌هاروارد سنگین بود،‌ کالج آن را بست. البته برخی دانشجویان هم از این شکایت داشتند که عکس‌هایشان بدون اجازه استفاده مي‌شود. زوکربرگ نیز به‌طور عمومي‌عذرخواهی کرد.


در نهایت زوکربرگ فیس‌بوک را به همراه سه همکلاسی دیگرش از خوابگاه خود در‌هاروارد در تاریخ 4 فوریه سال 2004 راه‌اندازی کرد. او ایده این سایت را از که آکادمي‌‌فیلیپز اکستر(که در نوجوانی به آن می‌رفت) ایجاد کرده بود الهام گرفت. این دایرکتوری در واقع یک شبکه اجتماعی کوچک بین دانشجویان بود که مي‌توانستند مشخصاتشان را در آن وارد کنند. زوکربرگ به زودی تصمیم گرفت این شبکه اجتماعی که تا آن زمان محدود به‌هاروارد بود را به مدارس دیگر نیز چون استنفورد،‌ دارمونت، کلمبیا، دانشگاه نیویورک،‌ کورنل، براون و ییل هم گسترش دهد.


زوکربرگ تحصیل در‌هاروارد را رها کرد و به همراه دوستانش به پالو آلتو در کالیفرنیا رفت. آنها در آنجا خانه‌ای به عنوان دفتر کار اجاره کردند. آنها قصد داشتند به‌هاروارد بازگردند، اما نهایتا در کالیفرنیا ماندگار شدند چون دیگر به هدفی که داشتند، یعنی ایجاد یک جریان اطلاعات آزاد بین مردم جهان و داشتن درآمد بالا رسیده بودند. اين شبکه اجتماعي اکنون پانصد ميليون نفر کاربر و بيش از هزار و هفتصد نفر کارمند دارد.


بر اساس زندگي مارك زوکربرگ فيلمي سينمايي با عنوان «شبکه اجتماعي» به‌كارگرداني ديويد فينچر ساخته شده که ماجراي تاسيس فيس بوک را از ابتدا تا فراگير شدنش به نمايش مي‌گذارد.زوکربرگ اخيرا اعلام کرد که بخشي از دارايي‌هاي خود را به خيريه خواهد بخشيد. مارک زوکربرگ يکي از اعضاي گروهي موسوم به «قول اعطا» است که ثروتمندان آمريکايي را قانع مي‌کند تا دست کم نيمي‌از ثروت خود را چه در زمان حيات يا پس از مرگ به خيريه اعطا کنند. «قول اعطا» جنبشی است که وارن بافت سرمايه‌گذار آمريکايي به همراه بيل گيتس، رييس مايکروسافت و همسرش شروع کردند.


مارک زوکربرگ در حال حاضر مجرد است و در پالوآلتو زندگی مي‌کند. گفته مي‌شود ثروت زوکربرگ در سال 2011 به 9/6 میلیارد دلار خواهد رسيد.

منبع : www.zar.ir

ویرایش مجدد : razبرچسب ها : جوانان خیر وبلاگ موسسه موسسه قرض الحسنه جوانان خیر تبریز فیس بوک میلیاردر جوانترین جهان مالک فیس بوک سایت زر موفقیت داستان جوانان خیر خیّر موسسه وبلاگ سایت قرض الحسنه جوانان خیّر وبلاگ قرض الحسنه سایت قرض الحسنه وبلاگ جوانان خیر سایت جوانان خیر خدمات موسسه اخبار موسسه تسهیلات اقتصاد اخبار داستان های موفقیت راز های زندگی تراختور فوتبال تبریز موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر اینترنت تکنولوژی دست نوشته ها ایستگاه خنده کارمندان امنیت مقالات جوانترین میلیاردر مارک زوکربرگ ثروتمندان جهان دانشگاه هاروارد شبکه اجتماعی facebook marck zokerberk جوانترین میلیاردر جهان
ارسال شده در : دو شنبه 15 / 12 / 1390 - توسط : راز
بازديد : 240 بار دسته بندي : نظر دهيد! [ ]

مرتبط باموضوع :نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • مدل آرايش

  فروش گيفت کارت پلی استيشن

  پايان نامه

  خريد سرور مجازی از مبين هاست

  خريد فيلتر شکن

  کاریابی بندرعباس

  تور دبی

  خرید جم کلش رویال

  خرید هاست ارزان

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو اعتیاد

  چاپ کاتالوگ و بروشور

  مجله اینترنتی برترین
 • بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95